ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pharma

portál

zde

Market Access Toolbox

Jiří Stránský

19/11/2019

Zpět
Viděli jste někdy údržbáře? Toho pána co všechno umí opravit a zprovoznit? Určitě ano a určitě si i vzpomenete, že kromě modrých montérek a červené, nebo žluté, kostkované košile nosí přes rameno koženou brašnu s nářadím. Najde v ní úplně všechno, co potřebuje pro svoji práci, je to vlastně taková malá příruční dílna. Při vytváření skupiny produktů, určených zejména pro použití v odděleních typu Market Access farmaceutických firem jsme si vzali takového všeuměla za vzor a snažili jsme se tašku s Market Access nářadím, kde nic nechybí, kde sice možná přebývá něco, co nevyužiju každý den, ale když ta chvíle přijde, jsem rád, že to mám při ruce, vytvořit.

Tak vznikla skupina produktů s názvem Market Access Toolbox. Najdete v ní všechno co potřebujete pro práci Market Access manažera, a možná i dost pro práci Marketing manažera nebo Product manažera a my ve Sprinx Pharma věříme, že vám nebude nic chybět.

Základem pro práci je skupina produktů pro monitoring dat státní správy o cenách a úhradách, Sprinx Pharma Správní řízení a Sprinx Pharma SCAU. Oba produkty umožňují vyhledávání a automatizovaný monitoring procesů, které mají ve svém názvu. Pohodlné vyhledávání je jistě prima a šetří čas, ale jak říkají někteří naši klienti, např. Lenka Poleková ze společnosti Alexion, automatizovaný monitoring správních řízení a SCAU suoborů šetří paměť a hlavně nervy, a to už něco znamená. Na základě zadání klienta pracují tito digitální pomocníci tak, že vám každé ráno pošlou zprávu o tom, ale právě jen o tom, co chcete vědět, co se stalo s vašimi produkty nebo vaším portfoliem nového.
Nadstavbový modul Sprinx Pharma Správní řízení Plus, vyvinutý na základě zkušenosti konzultační skupiny AKM / VDP / OAKS, můžete potom využít pro jednoduchou práci s dokumenty a texty které pro vás Sprinx Pharma spravní řízení na základě vašeho zadání vyhledá a vytvářet z nich reporty dle vlastní potřeby nebo kreativity. Tuto část „ nářadíčka „ doplňují zajímavé funkce aplikace Sprinx Pharma SCAU, které umějí monitorovat nově registrované přípravky a výpadky nebo obnovení dodávek, obojí ze zdroje www.sukl.cz. To samo o sobě jistě není složité, ale automatizovaný monitoring šetří „čas a nervy“.

Jakýmsi pomyslným švýcarským nožíkem nad výše zmíněnými aplikacemi je Sprinx Pharma Karta produktu, kde se o registrovaných léčivých přípravcích dozvíte navíc ještě jejich spotřeby a analýzu všech sledovaných parametrů znázorněnou graficky v čase. Všechny aplikace jsou mezi sebou propojeny a zjištěné údaje si můžete hned ověřit přeskokem do spisu v příslušném správním řízení.

Dalším produktem, bez kterého se dnes Market Access neobejde je nástroj pro monitoring referenčních cen Ex-Price. Po úvodním nastavení je možné monitorovat na denní bázi vybrané produkty z vlastního nebo konkurenčního portfolia a vývoj jejich cen v zemích dle referenčního koše SÚKL pro ceny i úhrady. Systém je možné si buď aktivovat celý nebo je možné provádět ad hoc monitoring v dohodnutých intervalech. Při současné cenové dynamice v rámci EU je to neocenitelný nástroj. Monitorovací nástroje veřejných zdrojů doplňuje produkt Conamor, který slouží k monitoringu registru smluv, také z dílny AKM / VDP / OAKS. I zde je možné aktivovat si produkt jako kontinuální sledování, nebo ad hoc monitoring na různých úrovních, např. právní, jako je monitorování smluv, jejich zveřejňování, plnění dohod o zveřejňování dodavateli, návrh na stažení zveřejnění v případě porušení obchodního tajemství, až po analytickou, kdy je možné monitorovat publikované smlouvy nebo dílčí objednávky rámcových smluv. Divili byste se, co všechno se v registru dá najít.

Pro práci s daty podle DIS-13, neboli sledování spotřeb léčivých přípravků se i v Market Access, ale určitě v marketingu hodí aplikace Sprinx Pharma Národní data, která pomocí přehledného rozhraní umožňuje pracovat se spotřebami a poskytuje nástroj pro vytváření reportů na míru pro sledování tržních segmentů, vývoje jednotlivých ATC skupin a v neposlední řadě i pro sledování vývozu mimo ČR.
Naše taška s nářadím obsahuje ještě mnoho dalšího, namátkou čtvrtletní Právní newsletter z dílny AKM / VDP / OAKS, nebo aplikace pro automatizaci hlášení SÚKL dle pokynů DIS -13 nebo REG – 13, která, byť pokrývá jen malou část agendy na pomezí Market Access a logistiky je pro některé kllienty, např. pro Roberta Sýkoru z Kyowa Kirin něčím, bez čeho by jejich život byl složitější.